
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Axis | Z |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 6 mA |
| Sensitivity | 80 LSB/deg/s |
| Resolution | 16 bit |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Range | 300 deg/s |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
